Το Μητροπολιτικό Κολλέγιο, το μεγαλύτερο Κολλέγιο Πανεπιστημιακών Σπουδών στην Ελλάδα στο πλαίσιο της συνεχούς του ανάπτυξης, αναζητά να εντάξει στο Ανθρώπινο Δυναμικό του στο campus του, στο Μαρούσι:

Διδακτικό Προσωπικό (Καθηγητές) Αρχιτεκτονικής – Πολυτεχνικής Σχολής (Τύπος Απασχόλησης: Μερική Απασχόληση)

Περιγραφή Θέσης:

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα είναι υπεύθυνοι για τη διδασκαλία μαθημάτων Αρχιτεκτονικής σε προπτυχιακό ή/και μεταπτυχιακό επίπεδο στα Ελληνικά ή/και στα Αγγλικά, σύμφωνα με τους κανονισμούς του Μητροπολιτικού Κολλεγίου και το σύστημα ποιότητας των συνεργαζόμενων Βρετανικών Πανεπιστημίων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημιακού τίτλου σπουδών Αρχιτεκτονικής – 5ετούς φοίτησης
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών (ιδιαιτέρως επιθυμητό)
  • Διδακτική εμπειρία τουλάχιστον τριών ετών στην μεταλυκειακή ή τριτοβάθμια εκπαίδευση
  • Εξοικείωση με το Βρετανικό σύστημα ανώτατης εκπαίδευσης
  • Άριστη γνώση αγγλικών (απαραίτητη προϋπόθεση)

Επιθυμητά προσόντα:

  • Δημοσιευμένες εργασίες σε έγκριτα επιστημονικά περιοδικά, βιβλία ή πρακτικά συνεδρίων
  • Διδακτορικός τίτλος σπουδών

Το Κολλέγιο προσφέρει:

  • Ανταγωνισιτκό πακέτο αποδοχών (αναλόγως τυπικών προσόντων)
  • Σταδιοδρομία σε ένα ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον και εγκαταστάσεις
  • Άριστες συνθήκες εργασίας και συνεργασίας
  • Συνεχή ακαδημαϊκή εκπαίδευση και δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης

Σας περιμένουμε στην Ομάδα μας!

Όλες οι υποψηφιότητες θα αντιμετωπισθούν με εχεμύθεια και επαγγελματισμό.

Job Overview

Job Quick Search

Cart

Cart

Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type